dummyforw3c

Congressional Testimony

2/4/08: French Version
«Politique des États-Unis pour la promotion de la liberté religieuse internationale: Commissions de la France et des États-Unis sur la liberté religieuse internationale» Présentation de Madame la Commissaire Leila Sadat Commission des États-Unis sur la liberté religieuse internationale...
Presented by Commissioner Leila Sadat United States Commission on International Religious Freedom The French Center on the United States Paris, France June 5, 2002 [UNOFFICIAL TRANSLATION] French Version Introduction On behalf of the United States Commission on...
2/4/08: 2001 Testimony
June June 5, 2001 "The Annual Report of the U.S. Commission on International Religious Freedom." (Senate) May May 24, 2001 "The Annual Report of the U.S....
Testimony by Firuz Kazemzadeh, Former Vice-Chairman, Rabbi David Saperstein, Former Commissioner, Nina Shea, Commissioner, and Dean Michael Young, Commissioner United States Commission on International Religious Freedom Before the Senate Foreign Relations Committee of the United States...
Testimony by Dr. Laila Al-Marayati, Former Commissioner, Rabbi David Saperstein, Former Commissioner, and Nina Shea, Commissioner United States Commission on International Religious Freedom Before the House International Relations Committee of the United States House of Representatives...
2/4/08: 2000 Testimony
September September 28, 2000 - "Religious Freedom in Sudan." September 7, 2000 - "State Department Annual Report on International Religious Freedom for 2000." May May 24, 2000 - "The U.S. Commission on International Religious Freedom: First Annual Report." (House) May 16, 2000...
Presented by Nina Shea, Commissioner U.S. Commission on International Religious Freedom House International Relations Committee May 24, 2000 Mr. Chairman and Members of the Committee: On behalf of the U.S. Commission on International Religious Freedom, on which I serve, I wish to...
Presented by Nina Shea, Commissioner U.S. Commission on International Religious Freedom House International Relations Committee May 24, 2000 Mr. Chairman and Members of the Committee: On behalf of the U.S. Commission on International Religious Freedom, on which I serve, I wish to...
Commissioners (left to right) David Saperstein, Nina Shea, and Elliott Abrams testify before the House International Relations Committee, as shown on a digital television screen in the hearing room. Chairman Saperstein - Opening Remarks and Russia Commissioner Abrams on China...
Presented by Nina Shea, Commissioner U.S. Commission on International Religious Freedom Senate Foreign Relations Committee May 16, 2000 Mr. Chairman and Members of the Committee: On behalf of the U.S. Commission on International Religious Freedom, on which I serve, I wish to thank the...

Pages